NAKIELNA

DOMINIKA NAKIELNA

ASYSTENTKA DYRYGENTKI

SKOWRONKI

Kim jestem?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MNIE

DOMINIKA NAKIELNA

ASYSTENTKA DYRYGENTKI

Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w klasie dyrygentury chóralnej prof. dra hab. Marka Gandeckiego (2023).
Od najmłodszych lat dorastała w środowisku chóralnym. Przez 9 lat kształciła się w Poznańskiej Szkole Chóralnej Jerzego Kurczewskiego w Poznaniu. Od 7 r.ż. związana z Chórem Dziewczęcym SKOWRONKI kierowanym przez Alicję Szelugę, w którym śpiewała przez 12 lat. Jako chórzystka wzięła udział w wielu warsztatach, festiwalach i konkursach chóralnych w Polsce i za granicą.
Będąc przewodniczącą Studenckiego Koła Artystyczno-Naukowego Dyrygentury Chóralnej działającego w poznańskiej uczelni muzycznej włączała się w organizację warsztatów z zakresu dyrygentury chóralnej i koncertów studentów, m.in. cyklu „Studenci i ich chóry”. Od 2019 roku pełni funkcję drugiej dyrygentki chóru All Fine. Jest członkinią zespołu organizacyjnego Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza.

Wzięła udział w mistrzowskich kursach dyrygenckich prowadzonych m.in. przez Brady’ego Allreda, Raula Talmara, Yuvala Weinberga, Erika Westberga, Friederike Woebcken. W 2023 roku była aktywną uczestniczką XII Europejskiej Akademii dla Dyrygentów Chóralnych we Włoszech organizowanej przez Feniarco. Podczas kursów miała okazję pracować z m.in. z Chamber Choir Ireland, Coro Polifonico Malatestiano, Zespołem Wokalnym Instytutu Dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Jest laureatką II nagrody oraz nagrody za najlepszą interpretację utworu Karola Szymanowskiego na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego. Otrzymała Stypendium Rektora Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (2020/2021, 2021/2022, 2022/2023), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2022) oraz Noël Minet Fund Scholarship przyznawane przez European Choral Association (2023).

W Chórze Dziewczęcym SKOWRONKI od września 2023 r. pełni funkcję asystentki dyrygentki.