Od 1 do 4 marca 2022 r. w Centrum Kultury ZAMEK odbywają się warsztaty Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI. Prowadzącymi są znani i cenieni w świecie dyrygenci chórów dziecięcych i młodzieżowych: Sanna Valvanne z Finlandii oraz Basilio Astulez Duque z Hiszpanii. Warsztaty stanowią uzupełnienie IX Międzynarodowej Konferencji z cyklu NOWOCZESNE METODY EDUKACJI MUZYCZNEJ: Ruch w muzyce – muzyka w ruchu, która odbędzie się 3 marca 2022 r. w godz. 9:30-18:00 w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Koncert Ruch w muzyce – muzyka w ruchujest zakończeniem czterodniowych prób chóru, podczas których zaproszeni goście przygotowują z zespołem repertuar w oparciu o innowacyjne metody pracy dydaktycznej i dyrygenckiej wykorzystującej ruch w muzyce.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI im. Mirosławy Wróblewskiej oraz Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Erasmus+, projekt VOX MUNDI- Raising youth multicultural awareness through choral music.

Warsztaty chóru są otwarte dla uczestników Konferencji.