Ponownie n scenie – zakończenie sezonu, podsumowanie Jubileuszy: 30 lat pracy z z chórem Dyrygent Alicji Szelugi, 70 lat działalności artystycznej SKOWRONKÓW, 10 lat pracy z młodszymi grupami Dyrygent Julii Łynszy.
Sezon artystyczny 2020/2021 dobiega końca. Nikogo nie trzeba przekonywać, że był to sezon wyjątkowy. Niestety, w najgorszym słowa tego znaczeniu. Zamknięte filharmonie, kina, teatry, odwołane koncerty. Gorszego scenariusza dla artystów i ich wielbicieli nie można było sobie wyobrazić. Chciałoby się powiedzieć – czas stracony. Nie dla Chóru Skowronki jednak! Dziewczęta pracowały wytrwale przez cały rok, rok, który był ich potrójnym jubileuszem. „70, 30, 10”, tak miały bowiem nazywać się jubileuszowe koncerty, upamiętniające ważne rocznice dla chóru i ich dwóch dyrygentek.
Wytrwałość i swoisty artystyczny upór śpiewaczek i ich opiekunek nie poszły jednak na marne. Już wkrótce Chór Skowronki zaprezentuje się podczas performance’u w Sali Wielkiej CK ZAMEK, Dziewczęta pochwalą się tym, czego dokonały w niełatwym czasie pandemii. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w przedsięwzięciu artystycznym prezentującym kompozycje Marka Raczyńskiego, Macieja Małeckiego, Anny Marii Pawelec. Micheala Johna Trotty, Susanny Lindmark, i innych. Chór zaśpiewa też premierowo utwory takich kompozytorów jak: Jan Krutul i Grzegorz Miśkiewicz
Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów, gdyż ze względu na ciągle aktualne obostrzenia, nie możemy dysponować wszystkimi miejscami dostępnymi na sali.
Na przekór pandemii i z płomiennymi nadziejami na przyszły sezon artystyczny, Skowronki podzielą się z publicznością radosną muzyką w wyjątkowym wykonaniu. Będzie wesoło i rodzinnie. Przybywaj tłumnie spragniona anielskich dźwięków publiczności!
Wykonawcy:
Chór Dziewczęcy SKOWRONKI
Chór Dziewczęcy SKOWRONECZKI
Chór Dziewczęcy MAŁE SKOWRONKI
Alicja Szeluga i Julia Łynsza – dyrygentki
Czesław Łynsza – fortepian
Beata Polak – instrumenty perkusyjne
Opieka wokalna – Marzena Michałowska
Prowadzenie – Liliana Skibińska-Szłapka