W niedzielę 19 lutego o g. 12.30, w kościele Św. Marcina, przy ul. Św. Marcin, odbędzie się Msza Św. w intencji byłej pianistki Chóru śp. Bożeny Nalewajko.

Pani Bożena Nalewajko zmarła w grudniu 2016 roku. Akompaniowała chórowi w latach 1991 – 2001. Była nie tylko świetną akompaniatorką, ale również znakomitą koncertującą pianistką. Kochała muzykę Fryderyka Chopina i często ją prezentowała publicznie.
SKOWRONKI pamiętają Ją jako niezwykle dobrego człowieka, zawsze uśmiechnięta, pogodna i uczynna. Była bardzo ciepłą, wrażliwą osobą, opiekująca się nami podczas naszych częstych wyjazdów koncertowych. Była dla nas jak Mama. Szczególną troską otaczała najmłodsze z nas, które z dala od domu, wymagały większej uwagi.
Drugim wielką namiętnością Pani Bożenki była architektura i malarstwo. Podczas zwiedzania różnych miast Europy była naszym przewodnikiem. Bardzo ceniłyśmy te żywe lekcje sztuki.

Zapraszamy na Mszę św. w Jej intencji. Podczas Mszy śpiewać będzie również Chór Żeński SONANTES Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, z którym śp. Pani Bożena była związana przez wiele lat. Zaśpiewamy Jej najpiękniej, jak potrafimy.