W niedzielę 5 marca o g. 17 w Auli Stuligrosza poznańskiej Akademii Muzycznej spotkają się chóry, które łączy jedna Postać. Wszyscy dyrygenci tych zespołów są wychowankami Profesor Krystyny Domańskiej – Maćkowiak, która uczyła ich trudnej sztuki dyrygenckiej.

Dyrygent Alicja Szeluga bardzo ciepło wspomina okres studiów i czas współpracy z Panią Profesor:

„Profesor Krystyna Domańska-Maćkowiak była świetnym pedagogiem. Uczyła nie tylko techniki: ruchów i gestów dyrygenckich, czy też właściwego czytania partytury. Wpajała nam, że być dyrygentem, to znaczy być wzorem, mistrzem dla innych, nie tylko pod względem muzycznym, ale i ludzkim. Dobry dyrygent to człowiek z pasją, pełen charyzmy, potrafiący zajrzeć w głąb duszy chórzysty, by móc wydobyć to, co w nim najbardziej wartościowe.
Pani Profesor przez cały okres studiów dawała nam – młodym  „nieopierzonym” jeszcze studentkom – możliwość  prowadzenia prób i oraz koncertów z chórem SONANTES z Uniwersytetu Ekonomicznego. Pani Profesor była dyrygentem tego zespołu. Miałyśmy możliwość przećwiczyć w praktyce to, czego nauczyłyśmy się podczas lekcji dyrygowania. Te wspaniałe doświadczenia dały mi bardzo wiele w mojej pracy!
Alicja Szeluga tak mówi o Pani Profesor: ” Miała i nadal ma mnóstwo energii, czasem trudno jest  za Nią nadążyć. 🙂 Cenię Ją za prawość charakteru, szczerość i naturalność zachowania. Pani Profesor jest dobrym człowiekiem,  chętnie pomagającym innym, obdarzonym wielką empatią.
Bardzo cieszę się z tego muzycznego spotkania Mistrza i Jej uczniów.”

Podczas koncertu będzie można posłuchać różnorodnej muzyki w wykonaniu chórów oraz powspominać czasy, gdy Pani Profesor, która aktualnie jest już na emeryturze,  pracowała w Akademii Muzycznej. Atmosfera na koncercie będzie na pewno pełna ciepła i uśmiechu.  Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert.

Wykonawcy:
Chór Dziewczęcy „Skowronki”, Poznań;
Alicja Szeluga – dyrygent

Poznański Zespół Dziewczęcy „Campanella”;
Beata Sibrecht – dyrygent

Chór Kameralny „Vivace” z Pamiątkowa;
Urszula Grzęda – dyrygent

Chór Żeński „Sonantes” Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu;
Hanna Malicka – dyrygent

Żeński Chór „Canzona Absolwent” z Murowanej Gośliny;
Elżbieta Wtorkowska – dyrygent

Chór „Camerata” z Wrześni;
Domicela Cierpiszewska – dyrygent

Zespół Zespół Wokalny „Ars Cantandi” Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie;
Honorata Cybula – dyrygent

„Partes” Kameralny Zespół śpiewu Cerkiewnego;
Michał Łaszewicz – dyrygent

Organizatorem koncertu jest Katedra Chóralistyki Akademii Muzycznej im. I..J.Paderewskiego.