Niezwykłe spotkanie na wyjątkową okazję! Malta skończyła w zeszłym roku 30 lat, poznański Chór Dziewczęcy Skowronki obchodził 70-lecie.

Tematem twórczej pracy Chóru Dziewczęcego „Skowronki” i Karoliny Czarneckiej był namysł nad kobiecością. Do współtworzenia przedsięwzięcia Festiwal Malta zaprosił Karolinę Czarnecką – aktorkę, wokalistkę, autorkę tekstów, performerkę, która nie bez powodu napisała niedawno piosenkę pt. „Trzydzieści”.
Efektem warsztatów, które przeprowadziła z chórem Karolina Czarnecka była koncert zatytułowany „What Happens When The Woman Takes Power”, w którym przelotła sie muzyka Karoliny oraz Skowronków. Koncert odbył się 25 czerwca 2021 w Parku Wieniawskiego w Poznaniu.

„What Happens When the Woman Takes Power” to spotkanie różnorodnych głosów – barw, dynamik, interpretacji; spotkanie pokoleń – dojrzałości z młodością, przeszłości z przyszłością, nadziei i wspomnień, ale przede wszystkim spotkanie wielu kobiecych perspektyw – myśli, marzeń, lęków, planów.

„Dla mnie – mówi Czarnecka – kilkutygodniowa praca warsztatowa z chórem dziewczęcym to ekscytujące spotkanie. Będziemy próbować złapać coś, co nieuchwytne, wspólnie przeprawimy się przez krainę niejednorodnego konceptu, jakim jest kobiecość. Nie wiem, czy na koniec będziemy milczeć, czy krzyczeć wniebogłosy, ale naszą bazą wyjściową będzie dialog. Dialog wewnętrzny, pokoleniowy, kobiecy, a finalnie dialog naszej muzyki”.
Zapraszamy do GALERII, by obejrzeć opis koncertu oraz zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia.

Zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawej recenzji Kamila Zofińskiego.