Chór Dziewczęcy SKOWRONKI ma już 70 lat! Trudno w to uwierzyć patrząc na młode, uśmiechnięte twarze śpiewaczek i słuchając pięknych, anielskich głosów. Wszystko zaczęło się w roku 1950, kiedy w ówczesnym Pałacu Kultury Mirosława Wróblewska powołała do życia chór dla dziewcząt kochających śpiew i wspólne muzykowanie. Lata płynęły, zmieniały się wszelkie możliwe okoliczności, a Chór SKOWRONKI śpiewał . I śpiewa po dziś dzień odnosząc spektakularne sukcesy w kraju i za granicą. W ciągu tych siedemdziesięciu lat dziewczęta koncertowały niemal we wszystkich krajach Europy, w Izraelu, w USA, a ostatnio w Japonii. Chór na trwale wpisał się kulturalny obraz Poznania i trudno sobie wyobrazić, by kiedykolwiek mury Zamku Cesarskiego przestały rozbrzmiewać śpiewem jednego z najlepszych polskich chórów dziewczęcych.

Świętowanie Roku Jubileuszowego będzie huczne i radosne. Rozpoczynamy koncertem 2 marca, podczas którego m.in. usłyszeć będzie Skowronki w jazzowej odsłonie, w utworze Boba Chilcotta – Nidaros Jazz Mass. Na kolejny jubileuszowy koncert, który odbędzie się 28 marca w Sali Wielkiej CK ZAMEK, zaprosimy naszych Przyjaciół – Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. Tuż przed Dniem Dziecka – 31 maja ponownie zaprosimy naszych słuchaczy do Sali Wielkiej Zamku Cesarskiego. To będzie koncert pełen niespodzianek dla naszych najmłodszych koleżanek z chóralnej rodziny.
Po wakacjach, w dniach 16-20 września czeka nas IV edycja Trillme Festival Międzynarodowego Festiwalu Chórów Dziewczęcych w Poznaniu. W październiku odbędzie się premiera napisanego na nasze zamówienie dzieła. Będzie to kompozycja Marka Raczyńskiego „Magnificat i Nunc dimitis” na chór i orkiestrę.
Główne obchody Jubileuszu odbędą się 15 listopada w Auli UAM. Na ten koncert zapraszamy zwłaszcza byłe chórzystki. Program koncertu wypełnia nie tylko utwory w wykonaniu aktualnych Skowronków. Zaprosimy na scenę wszystkie byłe Skowronki, by jeszcze raz wystąpiły ze swoim ukochanym zespołem, w który spędziły swoje młode lata.