Koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI
„70, 30, 10!”

Zapewne zastanawia Was, skąd te liczby w tytule koncertu. Nowa jakość, zagadka, szarada, wpływ pandemii? W pewnym sensie każda odpowiedź będzie dobra. To pandemia właśnie nie pozwoliła w ubiegłym roku radować się SKOWRONKOM swoim jubileuszem 70. lat na scenie, 10. latami pracy dyrygent Julii Łynszy ze SKOWRONECZKAMI i Małymi SKOWRONKAMI, a w roku bieżącym, chciała pokrzyżować plany uczczenia 30. lat kierowania zespołem przez Alicję Szelugę. SKOWRONKI jednak cierpliwie pracowały i czekały na swoją chwilę. Ta chwila nadeszła. 70, 30, 10 to trzy jubileusze, trzy ważne liczby w dziejach chóru.
Wszystko zaczęło się 70 (+1) lat temu w Centrum Kultury ZAMEK (ówczesnym Pałacu Kultury), kiedy wokalistka i dyrygentka Mirosława Wróblewska założyła chór dziewczęcy. Któż mógł wtedy przypuszczać, że będzie to początek niezwykłej przygody śpiewaczej setek pokoleń dziewcząt. SKOWRONKI od samego początku wyróżniały się spośród innych zespołów chóralnych brzmieniem, repertuarem, opartym na chóralnych opracowaniach pieśni i arii operowych, a także perfekcyjnie przygotowanymi koncertami. Mirosława Wróblewska prowadziła chór przez 38 lat! W roku 1991 dyrygenturę objęła Alicja Szeluga. Pod jej kierunkiem SKOWRONKI rozwinęły swoje skrzydła, jak nigdy dotąd. Wyfrunęły nad szerokie wody muzyki chóralnej. Rozpoczęły podróże po świecie, koncertowały, brały udział w festiwalach i konkursach we wszystkich krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Były i są wizytówką Centrum Kultury ZAMEK, Poznania, a przede wszystkim, są uroczymi ambasadorkami kultury polskiej na świecie.
W 2010 roku do kadry chóru dołączyła dyrygentka, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej Julia Łynsza, która roztoczyła opiekę nad najmłodszymi ptaszętami: Małymi SKOWRONKAMI i SKOWRONECZKAMI, wspomagając pracę szefa zespołu Alicji Szelugi. Obecnie SKOWRONKI to około 120 dziewcząt w wieku 6- 21 lat.
Zatem zagadka rozwiązana. Zapraszamy na koncert „70,30,10!” świętujący trzy jubileusze.
31 marca 2021 r. g. 18 – Aula NOVA Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego

Wystąpi Chór – Jubilat:
Małe SKOWRONKI, SKOWRONECZKI i SKOWRONKI.
Dyrygentki – Jubilatki: Alicja Szeluga i Julia Łynsza
oraz
Czesław Łynsza, Beata Polak, Patryk Piłasiewicz.
Opieka wokalna – Marzena Michałowska.

Prowadzenie koncertu – Liliana Skibińska-Szłapka

Bilety w cenie 50 zł – normalne i 30 zł –
ulgowe, dostępne od 15 marca w kasie zamkowej lub na https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-choru-dziewczecego-skowronki-70-30-10–64016
Ze względu na obostrzenia pandemiczne, ilość miejsc ograniczona.