SKOWRONKI

Skowronkowe wakacje w Grecji

4 marca 2024

Opis koncertu

GALERIA ZDJĘĆ ORAZ OPIS WYDARZENIA

Wakacje 2018 roku dziewczęta wraz ze swoimi opiekunami spędziły w Grecji. Głównym celem wyjazdu do Grecji był udział w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Prewezie. Ale, jak zwykle, połączyłyśmy przyjemne z pożytecznym. Pierwszych kilka dni spędziłyśmy kilka dni zupełnie relaksowo. Korzystałyśmy z uroków pięknych plaż, ponadto odbyłyśmy kilka wycieczek. To był wspaniały czas.

W dniach 5-9 lipca SKOWRONKI wzięły udział w 36. Festiwalu Chóralnym w Prewezie w Grcji. Powróciły stamtąd z naręczem nagród. Chór wział udział w dwóch kategoriach: Open oraz kategorii młodzieżowej. rezultaty naszych występów były wspaniałe. Otrzymałyśmy:

ZŁOTO W KATEGORII OPEN, w której startowały wszystkie chóry i najwyższą punktację w konkursie!!!
Nagroda za NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ CHÓRALNĄ
Nagroda dla NAJLEPSZEGO DYRYGENTA dla Pani Alicji Szelugi
SREBRO W KATEGORII MŁODZIEŻOWEJ

Skowronki mierzyły się z 26 (!!!) chórami.
(m.in. z Grecji Niemiec Czech Ukrainy Belgii, Izraela, Węgier, USA, Polski, Kolumbii, Serbii, Słowacji, Cypru, Estonii, Rumunii, Bułgarii Słowenii). Konkurs w Prewezie cieszy się wielkim uznaniem wśród pasjonatów muzyki chóralnej. Znakomite jury (m.in. Ambroż Copi ze Słowenii, Theodora Pavlovitz z Bułgarii, Jong-Won Park ze Stanów Zjednoczonych, John Fitzpatrick z Irlandii bardzo wysoko oceniło prezentacje zespołu.