SKOWRONKI

Freamunde International Choir Competition, Portugalia

5 października 2016

Opis koncertu

GALERIA ZDJĘĆ ORAZ OPIS WYDARZENIA

Portugalia - taki był cel wakacyjnej podróży SKOWRONKÓW. Po sukcesie w Turnieju LEGNICA CANTAT postanowiłyśmy zmierzyć się z chórami europejskimi i wzięłyśmy udział w Międzynarodowym Konkursie Chórów w Freamunde, niewielkiej miejscowości leżącej k. Porto w Portugalii. Śpiewałyśmy w dwóch kategoriach: muzyki sakralnej i ludowej. W obu konkursach okazałyśmy się najlepsze zdobyłyśmy I miejsca. Ponadto nasze wykonanie utworu obowiązkowego oceniono również najwyżej. Dyrygent Chóru Pani Alicja Szeluga została najlepszym dyrygentem konkursu. Nagroda główna GRAND PRIX konkursu powędrowała również dla nas. Zgarnęłyśmy wszystkie możliwe nagrody!
Po zakończeniu konkursu pojechałyśmy do Lizbony, gdzie w Ambasadzie Polskiej, na zaproszenie Pana Ambasadora i Jego Małżonki wykonałyśmy koncert dla korpusu dyplomatycznego.

Jak zawsze podczas wakacyjnych chóralnych wyjazdów,obok koncertów znalazł się czas na zwiedzanie, relaks i odpoczynek. Zwiedziłyśmy piękne Porto, opalałyśmy się na plaży. Niestety, ocean był tak zimny i pełen fal, że nie udało nam się wykapać. Będąc w Lizbonie nie omieszkałyśmy pospacerować po Alfamie - niezwykle urokliwej, najstarszej dzielnicy stolicy Portugalii.