SKOWRONKI

25 lat ze SKOWRONKAMI

24 października 2016

Opis koncertu

GALERIA ZDJĘĆ ORAZ OPIS WYDARZENIA

Z okazji okrągłego Jubileuszu 25 - lecia pracy artystycznej dyrygent Alicji Szelugi 3 kwietnia 2016 r. odbył się koncert zatytułowany "Dyrygent i Jej Chór'. W koncercie wzięły udział dwie grupy chóralne: SKOWRONECZKI pod dyrekcja Julii Łynszy oraz SKOWRONKI pod dyrekcją Jubilatki. Ponadto z chórem wystąpili goście: Marzena Michałowska - sopran, Aleksandra Szerocka - mezzosopran, Patryk Piłasiewicz - kontrabas, Dawid Wirmański - perkusja oraz Czesław Łynsza - fortepian.
Niezwykle podniosłym momentem koncertu było wręczenie Brązowego Medalu "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS". To wyróżnienie przyznał Pani Alicji Szeludze Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, a Medal wręczył Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Medal "Gloria Artis" jest najwyższym odznaczeniem państwowym przyznawanym w dziedzinie sztuki.

Od 25 lat trwa niezwykły koncert w wykonaniu młodych, dorastających dziewcząt. Nieprzerwanie. Młodsze chórzystki wymieniają starsze chórzystki, ale jedno jest stałe i niezmienne - dyrygent, Alicja Szeluga. To na nią, po ćwierćwieczu warto skierować światła reflektorów, żeby dostrzec jak wspaniałe są efekty jej działań i pracy.
Osobowość, wrażliwość i wybory artystyczne Ddyrygent Alicji Szelugi współbrzmią w idealnej harmonii z pełnymi sprzeczności duszami nastolatek, poszukującymi indywidualności i autorytetów zarazem, pragnącymi wyfrunąć w świat, a jednocześnie pozostać w bezpiecznym gnieździe, śmiejącymi się ze łzami w oczach i płaczącymi z uśmiechem na twarzy. Dusze, głosy i umiejętności dziewcząt oczarowują słuchaczy w każdej warstwie. A sekretem sukcesu Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI jest siła, mądrość i charyzma Dyrygent Alicji Szelugi.