MICHAŁOWSKA

MARZENA MICHAŁOWSKA

OPIEKUN WOKALNY

SKOWRONKI

Kim jestem?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MNIE

MARZENA MICHAŁOWSKA

OPIEKUN WOKALNY

Wokalistka, pedagog. Z wyróżnieniem ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Od 2006 roku jest wykładowcą na Wydziale Wokalnym tejże uczelni.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła między innymi u Ryszarda Karczykowskiego, Poppy Holden, Jadwigi Rappe, Christiane Hampe i Heleny Łazarskiej.

W 2005 roku na zaproszenie Komische Oper w Berlinie wystąpiła w partii Donny Anny w operze Don Giovanni W. A. Mozarta.

Artystka występuje od wielu lat w Polsce w najważniejszych ośrodkach kulturalnych i bierze udział w ogromnej ilości festiwali krajowych, koncertów symfonicznych i kameralnych, nie stroniąc jednocześnie od występów w małych miejscowościach. Ilość jej występów zbliża się do sumy 1000. W 2015 roku zaśpiewała w nowojorskiej Carnegie Hall.

Dysponuje olbrzymim i bardzo zróżnicowanym repertuarem, sięgającym od muzyki baroku do współczesnej. Najbliższa jej jest jednak muzyka dawna.

Wszechstronność repertuarowa Marzeny Michałowskiej sprawia, że współpracują z nią znakomici dyrygenci, tacy, jak: Kirill Petrenko, Marek Pijarowski, Grzegorz Nowak, Tadeusz Wojciechowski, Łukasz Borowicz, Jerzy Salwarowski, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, José Maria Florenzio Junior, Marek Toporowski, Stefan Stuligrosz, Marcin Sompoliński, Jarosław Lipke, Eugeniusz Kus.

Koncertowała z następującymi orkiestrami: Concerto Köln, Czech Virtuosi, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Wrocławską Orkiestrą Barokową Filharmonii Wrocławskiej, Capella Cracoviensis i orkiestrą Accademia dell’ Arcadia.

Na stałe współpracuje z zielonogórskim zespołem muzyki dawnej „Collegium Viridimontanum”.

Marzena Michałowska jest laureatką II Nagrody (pierwszej nie przyznano) oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie arii J.S.Bacha w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju (2002). Otrzymała także Wyróżnienie i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego podczas Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (2003). W maju 2006 roku zdobyła III Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable (Słowacja).

W dorobku fonograficznym ma 14 albumów płytowych, w tym nagrania dla Polskiego Radia. W 2008 roku płyta „Musica Sacromontana” z jej udziałem otrzymała statuetkę Fryderyka – prestiżową nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego.

Od wielu lat prowadzi zajęcia i kursy dla chórów. Od 2012 roku na stałe wokalnie opiekuje się  Chórem Dziewczęcym SKOWRONKI prowadzonym przez Alicję Szelugę.