SKOWRONKI

65 LAT SKOWRONKÓW

15 października 2016

Opis koncertu

GALERIA ZDJĘĆ ORAZ OPIS WYDARZENIA

Chór SKOWRONKI w 2015 roku obchodził swoje 65 urodziny. Świętowaliśmy od cały rok, od stycznia do grudnia.
Rozpoczęliśmy w styczniu koncertem karnawałowym. Koncert nosił tytuł "SKOWRONKI w karnawałowej odsłonie". 25 kwietnia w ramach naszego Jubileuszu dokonaliśmy prawykonania dzieła napisanego specjalnie dla nas, przez szwedzkiego kompozytora Martena Janssona, ,zatytułowanego "Missa Popularis". Koncert odbył się w kościele oo. Franciszkanów, z udziałem kwartetu smyczkowego w składzie: Ewa Suszycka, Olga Winkowska, Oliwia Kędziora i Józef Czarnecki. Kompozytor, który specjalnie dla nas przyleciał ze Szwecji, był niezwykle poruszany naszym wykonaniem.
Koncert Galowy Roku Jubileuszowego odbył się 3 maja w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu - najbardziej okazałej i reprezentacyjnej sali koncertowej naszego miasta. Podczas koncertu m.in. w wykonaniu połączonych zespołów skowronkowych, czyli ok. 120 osób, zabrzmiała muzyka wokalno-instrumentalna - utwór Marka Raczyńskiego "What is Music".

Kolejny koncert miał miejsce w naszej siedzibie- Centrum Kultury ZAMEK, gdzie wraz z naszymi przyjaciółmi świętowaliśmy nasze urodziny. Nie zabrakło urodzinowego wieeeelkiego tortu, urodzinowych czapeczek, konfetti i trąbek.
Po wakacjach, we wrześniu spotkaliśmy się z naszą publicznością na koncercie pt. "SKOWRONKI to my!", który odbył się w Centrum Kultury ZAMEK. Do koncertu w sposób szczególny zaprosiliśmy przyszłe Skowronki - dziewczęta, które chciały dołączyć do naszego zespołu.
"Przed koncertem marzeń w Carnegie Hall" - taki tytuł nosił koncert, podczas którego zaprezentowaliśmy utwory, które przygotowaliśmy na nasze amerykańskie tournee.
Rok Jubileuszowy zakończyliśmy w sposób wyjątkowy - występem w najbardziej prestiżowej sali koncertowej świata - nowojorskiej Carnegie Hall. Zdjęcia i relacja z tego koncertu znajdują się w oddzielnej Galerii naszej witryny.