SKOWRONKI

SKOWRONKI w Rumunii

18 kwietnia 2024

Opis koncertu

GALERIA ZDJĘĆ ORAZ OPIS WYDARZENIA

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI został zaproszony jako gość specjalny do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych VOX MUNDI, który odbył się w dniach 24-27 maja 2018 r. w Timisoara (Rumunia).
Naszą podróż rozpoczęłyśmy 23 maja późnym popołudniem. Do Timisoara pojechałyśmy autokarem, nasza podróż trwała 18 godzin. Zmęczone, ale całe i zdrowe dotarłyśmy do celu. Zamieszkałyśmy w hotelu na obrzeżach miasta, w bardzo cichej okolicy (blisko cmentarza).
24 maja odbyła się inauguracja festiwalu. Wysłuchałyśmy koncertu miejscowego chóru dziewczęcego, który obchodził swoje 25-lecia działalności oraz 30 -lecie pracy artystycznej dyrygenta chóru.
Od piątku 25 maja rozpoczęłyśmy nasze koncerty.

SKOWRONKI zaśpiewały w Timisoara trzy koncerty: pierwszy 25 maja w pięknej sali koncertowej sali Akademii Sztuki, drugi - w Operze Rumuńskiej, a trzeci w pięknej katedrze św. Grzegorza. wszystkie koncerty spotkaly się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony licznie przybyłej publiczności i kończyły się standing ovations.
W programie naszych koncertów znalazła się głównie muzyka współczesna z całego świata.
Nasza Pani Dyrygent - Alicja Szeluga została zaproszona do wygłoszenia wykładu podczas seminarium dyrygenckiego, na temat polskiej współczesnej muzyki chóralnej dla dzieci i młodzieży.
W sobotę po koncercie galowym wszyscy uczestnicy festiwalu zostali zaproszeni do restauracji na party. Świetnie bawiłyśmy się, relaksując się po trudach koncertowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.