SKOWRONKI

SKOWRONKI w Kraju Kwitnącej Wiśni

18 kwietnia 2024

Opis koncertu

GALERIA ZDJĘĆ ORAZ OPIS WYDARZENIA

Japonia była naszym marzeniem od wielu lat. Miałyśmy tam lecieć w 2007 roku, jednak nie udało nam sie wówczas zdobyc odpowiednia ilośc funduszy. A więc, gdy w tym roku dostałyśmy kolejne zaproszenie na koncerty w Japonii, dokładałyśmy wszelkich starań, by nasze marzenie się spełniło. W dniach 10-22 lipca 2019 roku miałysmy radośc wyjechać na torunee koncertowe do Japonii.
Celem naszego wyjazdu był udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Tokio. W ramach Festiwalu wykonałyśmy szereg koncertów w różnych miastach japońskich: Yokosuka, Kamakura, Tsuruoka. Byłyśmy gośćmi chórów szkolnych, występowałyśmy przed naszymi równolatkami w japońskich szkołach. Wszędzie, gdzie byłyśmy, spotykałyśmy się z bardzo gorącą reakcją. Japońscy słuchacze owacyjnie przyjmowali naszą muzykę. Ogormne wrażenie zrobiła na nas sala koncertowa Seinenkan Hall w Tokio, gdzie odbył się główny koncert festiwalowy, z udziałem wszystkich uczestniczących w Festiwalu chórów i orkiestr. Piękna przestrzeń, akustycznie doskonała na 2 tys. ludzi. Występ na deskach tej sceny był dla nas wielką przyjemnością.
Miałyśmy też zaszczyt zaśpiewać koncert w Ambasadzie Polskiej w Tokio. Naszymi słuchaczami był korpus dyplomatyczny, na czele z Panem Ambasadorem Polski oraz liczni goście japońscy. Koncert spotkał sie ogromnym aplauzem publiczności. Wykonałyśmy aż cztery bisy. Nie zabrakło słynnej melodii ludowej "Szła dzieweczka", która Japończycy znają i bardzo kochają.

Nasz wyjazd do Japonii udał sie dzięki pomocy wielu ludzi. Przede wszystkim wsparli nas nasi kochani Rodzice, otrzymaliśmy również dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu Ambasador Wielkopolski, oraz z Instytutu Polskj w Tokio, Dziękujemy firmie HALTEC Hale, PERI, Rotary Club Puszczykowo, PLL LOT, POL-BUD Pomorze, Przedsiębiorstwo Transportowe Andrzej Borski, Matmich-Bus, Fundacja Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego EUROPEJCZYK, Supertape Polska, Blue Sky Travel, Adamex, JG Elektrotechnika.