SKOWRONKI

SKOWRONKI W CARNEGIE HALL I NIE TYLKO…

16 grudnia 2015

Opis koncertu

GALERIA ZDJĘĆ ORAZ OPIS WYDARZENIA

Dźwięki czyste i szczere, repertuar piękny i nastrojowy, wykonanie wzruszające i perfekcyjne - tak najkrócej można by powiedzieć o koncercie CHRISTMAS AROUND THE WORLD w wykonaniu Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI pod dyrekcją Alicji Szelugi, który odbył się w środę 16 grudnia 2015 r. o godzinie 19:30 w Zankel Hall, w Carnegie Hall, w Nowym Jorku.
Chór Dziewczęcy SKOWRONKI oraz dyrygent i dyrektor artystyczny Alicja Szeluga zabrali swoich gości w magiczną podróż muzyczną, przepełnioną niepowtarzalną atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza część koncertu była dedykowana wszystkim Polakom mieszkającym w Nowym Jorku, którzy chcieliby w ten szczególny czas choć na chwilę przenieść się myślami do Polski i posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd. Drugą cześć koncertu wypełniła muzyka znakomitych współczesnych twórców z całego świata, ulubione przez chór kompozycje Lisy Young z Australii, Martena Janssona ze Szwecji, czy polskich twórców Grzegorza Miśkiewicza i Bartosza Banasewicza.

Obok Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI pod dyrekcją Alicji Szelugi wystąpiły dwie wokalistki: Marzena Michałowska – sopran, jedna z najlepszych i najbardziej cenionych odtwórczyń muzyki dawnej oraz Monika Krajewska – mieszkająca w Nowym Jorku, znana miejscowym melomanom mezzosopranistka, podziwiana za wyjątkowo piękną barwę głosu. Chórowi towarzyszył Czesław Łynsza na fortepianie oraz Beata Polak na instrumentach perkusyjnych.
Koncert wywołał niesamowitą reakcją publiczności, która głośnymi okrzykami domagała się kolejnych bisów. Cztery bisy, standing ovation - tak zakończył sie ten wyjątkowy koncert.

Pobyt w Stanach Zjednoczonych obfitował wiele koncertów. Obok koncertu w Carnegie Hall dziewczęta zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolęd w polskim kościele Św. Stanisława Kostki na Staten Island, soatły zaproszone do Ambasady Polskiej w Nowym Jorku, wykonały koncert w kościele na Manhatanie, wystąpiły w siedzibie ONZ. Ponadto zaśpiewały koncert w Welte Hall, Stanowym Uniwersytecie Connecticut w New Britain. Wszystkie występy zespołu cieszyły się ogromnym uznaniem publiczności i recenzentów, którzy bardzo przychylnie oceniali dokonania młodych śpiewaczek z Poznania.