SKOWRONKI

Mamo, Tato, co Wy na to?

20 lipca 2024

Opis koncertu

GALERIA ZDJĘĆ ORAZ OPIS WYDARZENIA

Zakończenie sezonu artystycznego 2016/2017 odbyło się 28 maja 2017 roku w Sali Wielkiej Centrum Kultury ZAMEK. Koncert nosił tytuł "Mamo, tato, co Wy na to?".
Każda z grup chóralnych prezentowała się w różnorodnych utworach: najmłodsze Małe SKOWRONKI zaśpiewały piosenki Jerzego Wasowskiego, W programie SKOWRONECZKÓW obok wielu utworów znalazło się również prawykonanie. Była to kompozycja Grzegorza Miśkiewicza - twórcy współpracującego z chórem od wielu lat - pt. "Majowa piosenka".
W koncercie zaprezentował się również nowa grupa chóralna - KAMERALNE SKOWRONKI. Słuchacze szczególnie ciepło przyjęli brawurowo wykonaną piosenkę "Mister Sandman".
Grupa najstarsza - SKOWRONKI zaśpiewała utwory Jakuba Neske, Martena Janssona, Diany Saez, Alberta Taya, i in.

Koncert iskrzył się różnymi nastrojami i spotkał się z owacyjnym przyjęciem z strony licznie przybyłej publiczności.

Podczas koncertu mieliśmy wielką przyjemność przyznać tytuł Przyjaciela Chóru oraz wręczyć Statuetką Skowronka Panu Jackowi Jaśkowiakowi - Prezydentowi Miasta Poznania. Pan Prezydent zawsze z wielką sympatią wyrażał się o naszym zespole i sprzyjał wszelkim naszym działaniom.

Z chórem uroczyście pożegnały się nasze koleżanki: Edyta Pietrzak - śpiewająca w SKOWRONKACH od 12 lat, Dominika Nakielna, która rozpoczęła swoja przygodę z muzyką SKOWRONKÓW przed 11 laty oraz Kasię Fic z 10 - letnim stażem śpiewania w chórze.
Życzymy dziewczętom wielu sukcesów. Niech muzyka zawsze towarzyszy im w życiu!

Zdjęcia wykonał Bartosz Seifert / www.seifertfotografia.pl