SKOWRONKI

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI

ŚPIEWAĆ, KONCERTOWAĆ, BAWIĆ SIĘ - TO LUBIMY NAJBARDZIEJ

AKTUALNOŚCI
NAGRANIA

Posłuchaj nas

NAGRANIA CHÓRU SKOWRONKI

SKOWRONKI

Poznaj nas!

KIM JESTEŚMY?

Dziewczęca wrażliwość, delikatność oraz miękkość brzmienia kształtujących się głosów, a także perfekcja wykonania, nienaganna emisja, młodzieńcza pasja i radość z obcowania z muzyką – oto wrażenia, którym nie sposób się oprzeć słuchając śpiewu najstarszego i najbardziej utytułowanego chóru dziewczęcego w Europie. SKOWRONKI bezsprzecznie należą do czołówki europejskich chórów dziewczęcych. Zapracowały sobie na to miano w swojej ponad 65-letniej historii.

Chór jest laureatem głównych nagród w aż dziewiętnastu europejskich konkursach chóralnych, najważniejsze z nich to Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju LEGNICA CANTAT (2007), Grand Prix Międzynarodowego Konkursu w Ochrydzie w Macedonii (2011), Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Freamunde w Portugalii (2016), Grand Prix Konkursu "InCanto Mediterraneo" w Milazzo na Sycylii (2017).

NOWA PŁYTA DVD LIVE!

Ukazała się płyta z nagraniem DVD koncertu pt. "Dziewczeta mają głos"! Zapraszamy do nabycia w biurze chóru!

Coś ciekawego na upominek świąteczny

Szukacie prezentu świątecznego? Mamy znakomita propozycję. Najpiękniejsze kolędy we wspaniałych aranżacjach w wykonaniu SKOWRONKÓW. Płyta do nabycia w Punkcie Informacyjnym CK ZAMEK.

Nagrodzone SKOWRONKI

Kolejny wspaniały sukces chóru, tym razem podczas najważniejszego konkursu chóralnego w Polsce Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu!

GRAND PRIX w Rumii

SKOWRONKI- laureatem XXX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Religijnej im. St. Ormińskiego w Rumii.

Złote SKOWRONKI w Gnieźnie

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI pod dyrekcją Alicji Szelugi wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Ars Liturgica, który odbył się 20 października w Gnieźnie.
Występ zakończył się wspaniałym sukcesem. SKOWRONKI zostały nagrodzone Złotym Dyplomem oraz Nagrodę Specjalną! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu w Galerii.

Wspaniałe zwycięstwo w Grecji!!!!

W dniach 5-9 lipca SKOWRONKI wzięły udział w 36. Festiwalu Chóralnym w Prewezie w Grecji. Powróciły z naręczem nagród:

Konkurs PATER NOSTER w Strzepczu

SKOWRONKI 2 czerwca br. zmierzyły się muzycznie z 19 chórami w IV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Religijnej PATER NOSTER w Strzepczu na Kaszubach. Okazały się NAJLEPSZE!
Otrzymały imponującą ilość nagród, w tym najważniejszą GRAND PRIX!

KONCERTY w RUMUNII

SKOWRONKI w dniach 24-27 maja 2018 r. wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym VOX MUNDI w Timisoara w Rumunii.
Były gościem specjalnym. Koncerty chóru wzbudzały ogromny aplauz rumuńskiej publiczności. Absolutnie podbiliśmy ich serca! Więcej o festiwalu w galerii wyjazdowej.

Nagranie konkursowego występu chóru w IV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej PATER NOSTER w Strzepczu.
SKOWRONKI zostały laureatem GRAND PRIX!