SKOWRONKI

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI

ŚPIEWAĆ, KONCERTOWAĆ, BAWIĆ SIĘ - TO LUBIMY NAJBARDZIEJ

AKTUALNOŚCI
NAGRANIA

Posłuchaj nas

NAGRANIA CHÓRU SKOWRONKI

SKOWRONKI

Poznaj nas!

KIM JESTEŚMY?

Dziewczęca wrażliwość, delikatność oraz miękkość brzmienia kształtujących się głosów, a także perfekcja wykonania, nienaganna emisja, młodzieńcza pasja i radość z obcowania z muzyką – oto wrażenia, którym nie sposób się oprzeć słuchając śpiewu najstarszego i najbardziej utytułowanego chóru dziewczęcego w Europie. SKOWRONKI bezsprzecznie należą do czołówki europejskich chórów dziewczęcych. Zapracowały sobie na to miano w swojej ponad 65-letniej historii.

Chór jest laureatem głównych nagród w aż dziewiętnastu europejskich konkursach chóralnych, najważniejsze z nich to Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju LEGNICA CANTAT (2007), Grand Prix Międzynarodowego Konkursu w Ochrydzie w Macedonii (2011), Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Freamunde w Portugalii (2016), Grand Prix Konkursu "InCanto Mediterraneo" w Milazzo na Sycylii (2017).

NOWA PŁYTA DVD LIVE!

Ukazała się płyta z nagraniem DVD koncertu pt. "Dziewczeta mają głos"! Zapraszamy do nabycia w biurze chóru!

Próba koncertu "Na zapusty - SKOWRONKI w obiektywie Bartosza Seiferta

Koncerty karnawałowe Chóru Dziewczęcego Skowronki stały się już tradycją i na dobre wpisały się w kalendarz muzyczny miasta Poznania.
W sobotę 2 lutego 2019 ro. odbył się koncert zatytułowany "Na zapusty - SKOWRONKI"

Święta ze SKOWRONKAMI

Koncerty świąteczne naszego chóru od lat cieszą się wielkim powodzeniem wśród melomanów poznańskich. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z koncertów.

Próba przed koncertem

Podczas próby akustycznej przed koncertami świątecznymi towarzyszył nam fotograf Bartosz Seifert. Powstał bardzo interesujący fotoreportaż.

Coś ciekawego na upominek świąteczny

Szukacie prezentu świątecznego? Mamy znakomita propozycję. Najpiękniejsze kolędy we wspaniałych aranżacjach w wykonaniu SKOWRONKÓW. Płyta do nabycia w Punkcie Informacyjnym CK ZAMEK.

Nagrodzone SKOWRONKI

Kolejny wspaniały sukces chóru, tym razem podczas najważniejszego konkursu chóralnego w Polsce Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu!

GRAND PRIX w Rumii

SKOWRONKI- laureatem XXX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Religijnej im. St. Ormińskiego w Rumii.

Złote SKOWRONKI w Gnieźnie

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI pod dyrekcją Alicji Szelugi wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Ars Liturgica, który odbył się 20 października w Gnieźnie.
Występ zakończył się wspaniałym sukcesem. SKOWRONKI zostały nagrodzone Złotym Dyplomem oraz Nagrodę Specjalną! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu w Galerii.

Wspaniałe zwycięstwo w Grecji!!!!

W dniach 5-9 lipca SKOWRONKI wzięły udział w 36. Festiwalu Chóralnym w Prewezie w Grecji. Powróciły z naręczem nagród:

Konkurs PATER NOSTER w Strzepczu

SKOWRONKI 2 czerwca br. zmierzyły się muzycznie z 19 chórami w IV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Religijnej PATER NOSTER w Strzepczu na Kaszubach. Okazały się NAJLEPSZE!
Otrzymały imponującą ilość nagród, w tym najważniejszą GRAND PRIX!

KONCERTY w RUMUNII

SKOWRONKI w dniach 24-27 maja 2018 r. wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym VOX MUNDI w Timisoara w Rumunii.
Były gościem specjalnym. Koncerty chóru wzbudzały ogromny aplauz rumuńskiej publiczności. Absolutnie podbiliśmy ich serca! Więcej o festiwalu w galerii wyjazdowej.

SKOWRONECZKI w Koncercie Galowym Trillme Festival 2018.

Nagranie konkursowego występu chóru w IV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej PATER NOSTER w Strzepczu.
SKOWRONKI zostały laureatem GRAND PRIX!